Як правильно користуватися генераторами та пальниками – інструкція від ДСНС
ЮНІСЕФ та ДСНС запустили інформаційну кампанію «Безпека вдома під час війни». Її мета – підвищити обізнаність українців щодо безпечного користування приладами, які допомагають пережити відсутність електроенергії та тепла.
Подробиці
У межах кампанії «Безпека вдома під час війни» українцям нагадуватимуть про головні правила поводження з генераторами, газовими пальниками, системою пічного опалення та свічками.
Серед основних джерел онлайн/ офлайн комунікації – радіо, телебачення, інтернет, під’їзди будинків, ліфти та на зовнішні рекламні носії.
За даними МОЗ, з листопада до грудня 2022 року встановлено 868 випадків отруєнь чадним газом.
«Серед найпоширеніших причин надзвичайних подій — вибухи туристичних газових пальників у квартирах та отруєння чадним газом», – директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Олександр Чекригін.
Головні правила безпеки
- Генератор має розміщуватися лише на вулиці, на відстані щонайменше 6 метрів від вікон та дверей;
- Туристичні пальники небезпечні для використання вдома. Вмикати їх можна надворі або у вентильованому приміщенні;
- Газові пальники призначені для розігріву їжі тільки в невеликому посуді. Гріти щось довго у них небезпечно;
- Перед початком використання пічки слід перевірити її стан та рівень забрудненості димоходу;
- Свічка має стояти на стійкій поверхні якомога далі від легкозаймистих матеріалів;
Одночасно вмикати всі прилади небезпечно – це може перевантажити електромережу та призвести до аварійних відключень світла.
Раніше ми пояснювали, чому варто вимикати прилади з розеток за відсутності електрики. Надмірна кількість під’єднаних до мережі приладів може спричинити стрибок напруги під час відновлення електроенергії.