Спецпроєкти

Фокус на результаті: як зосередитися на цілях і здійснити бажання


На правах реклами 

Проєкт за підтримки glo™  

glo™ призначений для повнолітніх споживачів нікотиновмісної продукції 

Чому одні цілі здійснюються, а інші залишаються мріями? Справа не тільки у процесі, а й у результаті – потрібно чітко розуміти, що нам дасть зміна міста проживання або опанування нової спеціальності. Тоді будувати шлях до мети і досягати її стане значно легше.

Як правильно обрати ціль, зосередитися на результаті і триматися заданого шляху – пояснюємо разом з коучем Вікторією Пітель.

Це друга стаття з серії корисних матеріалів за підтримки бренду glo™. Проєкт присвячений самореалізації та здійсненню мрій попри будь-які обставини в житті.

Як поставити мету, щоб легше було починати шлях до неї? 

Щоб досягти бажаного результату, необхідно сформулювати не абстрактне бажання, а ціль.  

Різниця мети й мрії – у довгостроковості планування. Що більше часу закладається на здійснення, то з більшою вірогідністю йдеться про мрію. Короткострокове планування (до року) – це вже більш чіткі цілі, які можна розкласти поетапно і починати планування. 

Основа планування зараз – це внутрішня мотивація та відповідальність за свої дії.

При плануванні обов’язково відповідати на питання, що дасть ця мета, коли ви її реалізуєте. Складіть список з 10 пунктів-покращень, які принесе здійснення цілі. Використовуйте фрази без «не»: «не переживатиму за гроші» краще замінити на «почуватимуся забезпеченим/-ою», «відкладу подушку безпеки». 

Також корисним буде уявляти майбутнє вже зі здійсненою ціллю: замість «я хочу отримати підвищення у 2023-му» – «я обіймаю посаду топ-менеджера/-ки у 2023-му». Так буде легше підготуватися до бажаних змін і швидше їх прийняти. 

Якщо є декілька великих бажань, як визначатися з пріоритетами? 

Це залежить від особливостей кожної людини. Але планувати здійснення більше ніж трьох великих цілей одночасно доволі складно.  

Краще зосередитися на меншій кількості цілей. З однією метою буде простіше продумувати і візуалізувати перші кроки.   

Визначитися з пріоритетами допоможе розуміння, що вам принесе реалізація цілі (про це згадували вище). Для вас важливіше отримати підвищення чи поїхати на омріяний відпочинок? Купити автівку або квартиру? Орієнтуйтеся на те, що вам відгукується, і зосереджуйтеся на меті, яка саме на часі. 

На шляху до реалізації цілі важливо пам’ятати, як вона допоможе самовдосконалитися. Бренд glo™ також фокусується на розвитку – саме тому представляє покращений HYPER X2. Легший  на 7 % за попередню модель glo™ HYPER+, девайс представлений у шести трендових кольорах, з яких можна обрати той, який найбільше вам до вподоби. 

Мета обрана – тепер справа за реалізацією. З чого почати створення плану дій? 

Я рекомендую продумувати одразу варіанти розвитку подій: мінімальний, оптимальний та максимальний. 

Омріяну ціль беремо для максимального сценарію – коли все йде за планом і немає перешкод. Ми всі розуміємо, що все одно виникають непередбачувані обставини, для яких і варто прописувати інші сценарії. 

Розрахунок на максимальний сценарій може розчарувати, коли щось піде не за планом. Тож в мінімальному і оптимальному варіантах враховуємо можливі перепони на шляху. Наприклад, замість зростання прибутку протягом трьох місяців закладаємо на це пів року. Та має залишатися мінімум – те, що точно плануєте зробити навіть за несприятливих обставин. 

Важливо бачити рух до цілі, відслідковувати прогрес. Для цього визначте точки контролю: критерії часу, кількості тощо – за наступний місяць вивчити 1000 нових слів французькою; за два місяці відкласти 20% від зарплати. До першої точки потрібно детально розписати дії – щодня вчити мінімум три нових слова, почати економити і т. д. Інші кроки варто прописувати, коли вже є мінімальний результат. 

Що робити, коли все йде не за планом і хочеться все кинути?  

Життя не має обмежуватися планом – він потрібен як орієнтир на шляху. До того ж план можна змінювати: темп, напрямок та інше. Ніколи не вийде точно вирахувати всі чинники, завжди знайдеться щось непередбачуване.  

Точки контролю, про які йшлося в попередньому розділі, варто аналізувати. Якщо щось йде зовсім не за планом, зрозумійте, що стало на заваді, що, можливо, ви не врахували.  

Щоб побачити прогрес, потрібно, щоб шлях складався з дрібних задач, які можна виконати за 1-2 дні. 

Ще б я рекомендувала візуалізувати задачі і їх рух. Коли ми відзначаємо виконані пункти, включається внутрішня мотивація – і ми готові йти далі. 

Орієнтуйтеся на кінцеву ціль – чи вона ще актуальна для вас? Якщо розумієте, що від її (не)досягнення нічого не зміниться, можливо, ви пішли не тим шляхом або не до тієї цілі.  

Якщо мета все ще актуальна, розберіться у причинах, чому щось йде не так: можливо, варто зменшити навантаження, змінити дедлайни. 

Готовність до нового життя – як адаптуватися до змін і ставити нові цілі? 

Часто кажуть про досягнення мети як про шлях від точки А до точки Б. На мою думку, це лише частково має рацію. Досягнення мети не повинно бути кінцевим – далі будуть і інші цілі – умовні В, Г, Д, і так далі.  

На коуч-сесіях часто використовую техніку – подорож по лінії часу. Для нашого мозку не існує майбутнього чи минулого, є певний набір емоцій і візуалізацій, які є міні-фільмами. Наша задача – створити фільм, що є спогадом про майбутнє, де реалізується ваша ціль.  

Пам’ятайте про мету на будь-якій точці вашого шляху; аналізуйте, чому не вдається зробити черговий крок до мрії, не бійтеся змінювати плани – і результат не змусить на себе чекати. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram