Спецпроєкти

Оновлення в «Дії»: шість держпослуг, які незабаром з’являться у застосунку


Зараз у роботі Мінцифри десятки нових сервісів, частина з яких проходить бета-тестування. Найближчим часом послугами зможуть скористатися мільйони українців, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Подробиці

Після бета-тесту чи вдосконалення послуг найближчим часом стануть доступними такі сервіси:

  • Заява на шлюб

Подати заяву на реєстрацію шлюбу скоро можна буде у «Дії». Отримання послуги триватиме до 15 хвилин. Один із партнерів може заповнити заяву в «Дії», а інший підписати її електронним підписом.

  • Заміна посвідчення водія

Сервіс працював у застосунку з 2021-го року, але через повномасштабне вторгнення в цілях безпеки послуга була тимчасово недоступна.

Тепер права будуть першочергово доступні у digital-форматі. За бажанням можна замовити пластикове посвідчення у сервісному центрі МВС.

Замінити права можна буде з ID -карткою, закордонним паспортом чи посвідкою на постійне або тимчасове проживання для іноземців.

  • Скасування належного користувача

Шеринг авто – одна із затребуваних послуг у застосунку. Команда Мінцифри працює над тим, щоб у «Дії» була можливість скасувати належного користувача.

  • Витяг про несудимість

Якщо дані є у відповідних реєстрах, отримати витяг у «Дії» можна буде протягом кількох хвилин. Вся необхідна інформація підтягнеться автоматично.

  • Розмитнення авто

Розрахунок митного збору відбуватиметься за новою системою, яка повністю виключить людський фактор. У «Дії» потрібно буде ввести всього три характеристики: рік виготовлення авто, тип двигуна, його об’єм або потужність. Далі система автоматично розрахує вартість розмитнення.

  • Судові рішення

Не потрібно буде ходити до суду, щоб дізнатися рішення судової справи. Документ буде підписаний електронним підписом судді й має таку саму юридичну силу, що й паперовий.

Сьогодні застосунком «Дія» користуються понад 18,7 млн людей – тобто майже кожен другий українець отримує держпослуг.

Раніше ми повідомляли, що українці незабаром оберуть найкращу воєнну марку за допомогою «Дії».

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь