Спецпроєкти

Київ увійшов до рейтингу столиць світу з найкращими показниками якості атмосферного повітря


У щорічному світовому рейтингу IQAir World Air Quality Report Київ увійшов до тридцяти столиць світу з найкращими показниками стану атмосферного повітря. Опинившись між Мадридом та Токіо, Київ посів 26 місце рейтингу, потрапивши до так званої «зеленої» зони.

Також столиця України отримала особливу відзнаку як місто, яке попри повномасштабну війну розбудовує систему моніторингу повітря та докладає зусиль для покращення екологічної ситуації.

Подробиці

Згідно з даними рейтингу, концентрація пилу фракції PM 2.5 у Києві за минулий рік знизилася на 50% – з 18,8 до 9,5 мг/м3. Це забезпечило потрапляння столиці України до «зеленої» зони списку разом із такими містами, як:

  • Вашингтон (США),
  • Копенгаген (Данія),
  • Осло (Норвегія) та іншими.

Усього до цьогорічного рейтингу IQAir World Air Quality Report увійшло 116 столиць.

Серед мегаполісів із найбільш забрудненим повітрям – Нджамена (Чад), Дака (Бангладеш), Багдад (Ірак). У списку міст із найчистішим повітрям – Сан-Хуан (Пуерто-Ріко), Гамільтон (Бермуди) та Канберра (Австралія).

IQAir World Air Quality Report – щорічний рейтинг, який складає міжнародна компанія IQAir з 2018 року. У цьогорічному звіті представлені дані про якість повітря за показником пилу фракції PM 2,5 із 7323 міст світу. Дані, використані у звіті, були зібрані з понад 30 000 станцій моніторингу якості повітря, включно із міською системою моніторингу Києва.

У Києві діє мережа із 7 високоточних (референтних) та 46 індикативних пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. Пункти спостережень аналізують повітря за показниками: пил (РМ1.0, PM 2,5 і PM10), діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини.

Дані з датчиків фіксуються щохвилини. Їх можна подивитися в режимі реального часу на сайті asm.kyivcity.gov.ua та в застосунку  «Київ Цифровий».

Раніше ми повідомляли, що київська книгарня «Сяйво книги» збирає літературу для шпиталів: приймають книжки тільки українською. От як долучитися до збору.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь