Спецпроєкти

Чи будуть розсилати повістки у месенджерах – відповіли у Мінцифри


Про можливість та перспективи отримання повісток у месенджерах, розповів в інтерв’ю виданню Ліга.net міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Предісторія: Член оборонного комітету Ради Федір Веніславський розповів, що в парламенті розглядають опцію розсилати повістки у Viber чи Telegram. Нібито для цього є технічні інструменти, аби переконатись, чи прочитала людина повідомлення і ознайомилася з повісткою.

Відповідь міністра: 

«Я думаю, або він некоректно висловився, або просто це вирвано з контексту. Не думаю, що це серйозне політичне бачення. Це неможливо зробити, поки немає якісного реєстру військовозобов’язаних, а до ідентифікатора реєстру не прив’язаний верифікований номер телефону. А у нас немає верифікації номера телефону та особи в державі. Я навіть не говорю зараз про Конституцію та постанови. Чисто технічно це неможливо зробити умовно в цьому році».

У попередньому матеріалі ми розповідали, що у Мінцифри вчергове спростували інформацію про повістки в «Дії». Представники міністерства дали коментар у відповідь на заяву військового комісара Харківського обласного територіального центру комплектування Володимира Арапа.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь