Спецпроєкти

Майже 3,8 тисячі жінок-офіцерок перебувають у Сухопутних військах ЗСУ


У сухопутних військах ЗСУ збільшилася кількість жінок-офіцерок за минулий рік, багато з яких обіймають керівні посади, повідомляє «Укрінформ».

Подробиці 

Перша хвиля поповнення військ ЗСУ жіночим складом почалась у 2014 році, а друга хвиля відбулася з початком повномасштабного вторгнення. 

Законодавчи зміни, що відбулись у  2018 році дозволили жінкам обіймати бойові посад та надали змогу навчатися на будь-яких військових спеціальностях.

«Жінки, які зараз є в армії, це сильні, вмотивовані, безстрашні жінки, які добровільно пішли захищати Батьківщину», – зазначила радниця з ґендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор’єва

Наразі спостерігається тенденція зростання офіцерських посад у Збройних силах. Зокрема, у сухопутних військах на сьогодні їх 3788. Крім того, у Міноборони тестують жіночу військову форму, – наголосила радниця. 

Наказ Міністра оборони України від 07.02.2022 №35, передбачає, що з 1 жовтня 2022 року жінки, які мають спеціальності та/або професії, визначені в додатку 1 до наказу, братимуться на військовий облік

Раніше ми повідомляли, що жінок братимуть на військовий облік лише за їхньої згоди. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь