Спецпроєкти

«Довбуш»: екшн про карпатського лицаря виходить у кіно до Дня Незалежності


Пригодницько-історичний фільм «Довбуш» режисера Олеся Саніна виходить в кінотеатрах з 24 серпня 2023 року.  

«Ми недарма обрали прем’єрну дату 24 серпня. Це щорічне нагадування — ми вільні та незалежні, і сьогодні вкотре виборюємо це право не лише на полі бою, а й в культурі, бізнесі, політиці», – зазначила директорка  FILM.UA Distribution Надія Коротушка.  

Стрічка оповідає історію одного з найколоритніших історичних постатей ХVIII століття – Олексу Довбуша – у часи, коли українська нація опинилась під владою московської держави та Речі Посполитої. Саме тоді починає діяти загін опришків під його керівництвом, який протидіяв панам і захищав українців. 

«Про Довбуша склали сотні легенд і десятки пісень. Легенда про лицаря Карпат прожила століття, але в цю мить стала особливо важливою», – наголосив режисер фільму Олесь Санін.

Картина відтворює унікальну атмосферу XVIII століття, у якому жив та боровся герой. Це стало можливим завдяки консультаціям істориків, етнографів, працівників музеїв України, священиків, експертів з геральдики, експертів з історії зброї, реконструкторів історичних битв. 

У попередньому матеріалі ми розповідали, що фільм української режисерки Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» отримав нагороду на фестивалі CROSSING EUROPE Filmfestival Linz у Австрії.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь