Спецпроєкти

Свободи ЗМІ: Україна піднялася у всесвітньому рейтингу


Цьогоріч Україна в рейтингу країн зі свободою преси посіла 79 місце,  піднявшись з минулорічної 106-ої позиції. Про це свідчить новий Індекс свободи преси, оприлюднений Репортерами без кордонів (RSF). 

Подробиці 

У першій четвірці країн рейтингу – Норвегія, Ірландія, Данія, Швеція. На останньому, 180-му місці, Північна Корея. росія опустилася на 9 позицій до 164-ої.

«Ситуація зі свободою преси в Україні покращилася (79, +27). В основному це пов’язано з економічною стабілізацією більшості ЗМІ. Крім того, зменшився вплив олігархів на журналістику. Але в категорії безпеки Україна посідає передостаннє місце в світі. Це пов’язано з військовими злочинами росії проти працівників ЗМІ в Україні», – зазначається у дослідженні.

Умови праці співробітників медіа є проблематичними у 70% країн світу, як і минулого року, наголошують експерти. 

Найбільшою проблемою залишається безпекова ситуація для журналістів. На них нападають на демонстраціях, вбивають у збройних конфліктах, заарештовують або засуджують до тривалих термінів ув’язнення. Ситуація з безпекою є «дуже серйозною» у 36 із 180 країн – у охоплених війною країнах, як-от Україна та Ємен.

Дезінформація також є поширеною проблемою в багатьох країнах: у 118 більшість респондентів заявили, що політичні діячі в їхній країні були залучені до масових дезінформаційних або пропагандистських кампаній.

Раніше ми розповідали, що Фінляндія вшосте стала найщасливішою країною світу та яке місце посіла Україна у рейтингу.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь