Спецпроєкти

Дружина капітана батискафа OceanGate є родичкою пасажирів, що загинули на «Титаніку»


Венді Раш, дружина гендиректора Стоктона Раша, який керував підводним апаратом OceanGate, що мав досліджувати «Титанік» і зник у неділю, виявилася нащадком двох багатих пасажирів першого класу, що загинули під час затоплення корабля в 1912 році.

Подробиці

За архівними записами New York Times, Венді Раш є праправнучкою Айсадора Страуса, співзасновника універмагу Macy’s, та Іди Страус. Вони були серед найбагатших людей під час фатальної трансатлантичної подорожі на «Титаніку».

Свідки, які вижили, повідомляли, що бачили, як Іда Страус відмовилася зайняти місце в рятувальній шлюпці, дозволяючи екіпажу рятувати якомога більше жінок і дітей на борту. Замість цього вона вирішила залишитися на кораблі разом зі своїм чоловіком, повідомляє Times.

Подружжя помітили, коли вони трималися за руки на палубі «Титаніка», який занурювався в холодну воду.

Ця трагічна історія кохання стала основою для одній зі сцен фільму Джеймса Кемерона «Титанік» 1997 року. У стрічці є момент, де літня пара тримається одне за одного в ліжку, коли вода піднімається навколо них, повідомляє Times.

Венді Раш є нащадком однієї з дочок пари, Мінні Штраус. Мінні Штраус одружилася з доктором Річардом Вейлом у 1905 році, а їхній син, Річард Вейл-молодший, був президентом Macy’s New York, повідомляє газета. Ця родинна зв’язок робить Венді Раш прямим нащадком знаменитих пасажирів Титаніка, Айсадора та Іди Страус.

Що відомо про OceanGate і його пасажирів

Під час дорогої туристичної експедиції до затонулого корабля Титаніка батискаф OceanGate зник з радарів. Підводний апарат иявився без запасу кисню і може протриматися під водою лише на чотири дні.

Ця подія привернула увагу Берегової охорони США, яка повідомила про втрату зв’язку з екіпажем після приблизно 45 хвилин після початку занурення.

На борту зниклого підводного човна перебували п’ятеро осіб. Серед них – Хеміш Гардінг, відомий дослідник світу, який має досвід космічних подорожей; пакистанський технологічний магнат Шанзад Давуд разом зі своїм 19-річним сином Сулейманом. Також у складі команди відомий французький дайвер і експерт з Титаніку Поль-Анрі Наржоле і капітан OceanGate Стоктон Раш.

Компанія OceanGate заявила, що, вірогідно, пасажири підводного човна, «на жаль, загинули»:

«Тепер ми вважаємо, що наш генеральний директор Стоктон Раш, Шахзада Давуд та його син Сулейман Давуд, Геміш Гардінг та Пол-Анрі Нарголе, на жаль, загинули. Ці люди були справжніми дослідниками, яких обʼєднав особливий дух пригод та глибока пристрасть до дослідження та захисту світових океанів. Наші серця з цими пʼятьма душами та кожним членом їхніх сімей у цей трагічний час».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь