Спецпроєкти

Фільм «Барбі» заборонили показувати у В’єтнамі. Причина – у сцені з мапою


Влада В’єтнаму заборонила комерційний показ фільму «Барбі» режисерки Грети Гервіг. Фільм від Warner Bros., головні ролі в якому виконали Марго Роббі та Раян Гослінг, був одним із найочікуваніших цього літа і мав вийти у прокат 21 липня.

Причиною заборони стала сцена у фільмі, на якій зображена карта з «лінією з дев’ятьма штрихами», яка відображає територіальні претензії Китаю до Південно-Китайського моря. В’єтнам стверджує, що ця лінія порушує його суверенітет.

Ві Кіен Тхань, гендиректор Департаменту кіно В’єтнаму при Міністерстві культури, спорту та туризму, повідомив – рішення про заборону ухвалила Національна рада з оцінки фільмів.

Від представників Warner Bros. не вдалося отримати коментарі щодо цієї ситуації.

Багато країн, включаючи В’єтнам, мають конфліктні територіальні претензії до Китаю і заперечують його твердження. У 2016 році трибунал Організації Об’єднаних Націй у Гаазі прийняв рішення, що визнало «лінію з дев’ятьма штрихами» недійсною.

Це не перший випадок заборони фільмів у В’єтнамі через зображення карти. Наприклад, у 2019 році анімаційний фільм студії DreamWorks «Abominable» заборонені у країні з тієї ж причини, а у 2020 році серіали «Put Your Head On My Shoulder» і «Madam Secretary» змушені були видалити сцени з картами.

Раніше ми повідомляли, що на Airbnb відкриється бронювання будинку Барбі у Штатах.

Українська прем’єра стрічки запланована на 20 липня 2023 року.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь