Спецпроєкти

Донбас – частина європейського світу: у кінотеатрах виходить документальний фільм «Євродонбас»


21 вересня в українських кінотеатрах вийде документальна картина «Євродонбас» режисера Корнія Грицюка та продюсерки Анна Паленчук.  

Фільм-розслідування розвінчує радянські міфи та демонструє, що понад 100 років тому Донбас був невіддільною складовою європейського світу.

Для створення стрічки команда віднайшла ряд унікальних архівних матеріалів XIX століття, які показують побут європейців на Донбасі.  Експерти, історики та місцеві жителі у фільмі розповідають про минуле регіону, яке знищувала та викривляла радянська влада.

У фільмі показано іноземну спадщину Маріуполя, Лисичанська, Дружківки, селища Нью-Йорк, які вже неможливо побачити такими, як у фільмі, бо незабаром після фільмування майже всі об’єкти європейської спадщини знищила російська армія.

Донеччанин Корній Грицюк – режисер документального фільму «Поїзд “Київ — Війна”», номінованого на Премії «Кіноколо» та «Золота Дзиґа», та антиутопії «2020. Безлюдна країна». 

Прем’єра стрічки відбулася на Міжнародному кінофестивалі Kharkiv MeetDocs. «Євродонбас» також показували на Фестивалі східноєвропейського кіно у Німеччині та у Торонто у на фестивалі Hot Docs.

Раніше ми розповідали, що з 31 серпня в українських кінотеатрах можна буде побачити документальну стрічку Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі».

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь