Спецпроєкти

Шлюб в Україні можна буде розірвати попри вагітність чи наявність дитини. Що передбачає новий законопроєкт


Парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт №5492, який передбачає певні зміни Сімейного кодексу України щодо випадків домашнього насильства. Про це повідомила заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. 

Подробиці

Якщо жінка стикається з домашнім насильством і хоче розлучитися, вона зможе це зробити навіть під час своєї вагітності чи коли не минув рік він народження дитини. До цього українське законодавство застосовувало практику примирення.

«Насправді це суперечить усім базовим правам людини, Конвенції захисту прав людини, європейському законодавству. Укладання шлюбу – це справа добровільна і розірвання його теж має бути добровільним», – зазначила Кравчук. 

В ухваленому законопроєкті запропонували вилучити умову вагітності чи вік дитини до року, якщо причиною розірвання шлюбу є домашнє насильство. 

За словами Кравчук, відповідна законодавча ініціатива висувається в межах програми протидії домашньому насильству та виконання Стамбульської конвенції.

Раніше ми розповідали, що в Україні запустили кампанію для допомоги людям, які пережили сексуальне насильство під час повномасштабної війни.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь