Спецпроєкти

Спецвагони «Укрзалізниці»: люди з інвалідністю скаржаться на складність купівлі квитків


4

В «Укрзалізниці» передбачені спеціальні вагони для людей з інвалідністю, адаптовані для людей з порушеннями зору й пасажирів, які користуються колісними кріслами. Однак при купівлі таких квитків можна зіткнутися зі складнощами та  бюрократичними перешкодами, повідомив волонтер Юрій Степанець.

Подробиці 

Юрій перебував в Одесі й збирався до Києва у справах. Шукаючи квитки на сайті «Укрзалізниці», він зʼясував, що придбати квиток для людини з інвалідністю можна лише в касах. 

На гарячій лінії «Укрзалізниці» йому повідомили, що слід фізично зʼявитися на вокзал і зробити замовлення вагона й квитків на касі. Ця послуга нібито доступна цілодобово й без вихідних. Коли він прибув на вокзал, каса для людей з інвалідністю була зачинена. На іншій касі йому уточнили, що придбати квиток у спецвагон можна лише до 20:00. Наступного дня він приїхав о 18:00, але працівники вокзалу сказали, що потрібно було до 17:00.

У коментарях до допису інші люди з інвалідністю розповіли, що опинялися в подібних ситуаціях. 

На ситуацію також  відреагувала ГО Fight For Right, яка бореться за дотримання прав людей з інвалідністю в Україні.

«Актуальність придбання квитків у спецвагон все більше зростає, враховуючи збільшення кількості людей, які потребують саме цієї послуги. Проблема, на жаль, досі не вирішена, і люди з інвалідністю постійно зіштовхуються з величезними труднощами. Тому ми наголошуємо – зараз, у цей момент, коли ми плануємо відбудовувати й відновлювати Україну, без інклюзивного підходу не обійтися», – заявила керівниця напрямку «Зміцнення спільноти» ГО Fight For Right Ганна Заремба-Косович.

В «Укрзалізниці», попри заклики громадських діячів та активістів, на ситуацію ще не відреагували.

Раніше ми повідомляли, що «Укрзалізниця» продала квиток у жіноче купе чоловіку. Через це пасажиркам довелося пересісти в жіноче купе в іншому вагоні.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь