Спецпроєкти

Українці купують близько 70 тонн кавунів на день. Де купувати і як обрати дійсно смачний?


Українці зараз купують близько 70 тонн кавунів на день, повідомляє пресслужба «Сільпо».

Вже у продажу в мережі супермаркетів кавуни з Одещини, Миколаївщини, частково Вінниччини та Кропивниччини; небагато – з деокупованої правобережної Херсонщини.

Як вибрати кавун – поради від проєкту SHUBA:

Подивіться на смуги. Колір кавуна вказує на стиглість. Придивіться до кавунів, які мають чіткі та виразні смуги. Краще обирати тьмяний кавун. Якщо плід сильно блищить, значить, він ще не дозрів.

Знайдіть жовту пляму, яка показує, де лежав плід на землі перед збором врожаю. Пляма має бути кремово-жовтою або майже помаранчевою. Якщо пляма біла або світло-жовта, це значить, що кавуну не вистачає аромату.

Огляньте стебло («хвостик»). Воно має бути сухим і жовто-коричневим. Зелене стебло може означати, що кавун ще не дозрів.

Постукайте по плоду. Якщо кавун звучить глибоко і глухо, у ньому більше води і, ймовірно, він стиглий. Якщо ж звук вище і щільніше, це може означати, що кірка занадто товста і ягода ще не повністю дозріла.

Нема сенсу купувати нітрат-тестери – ці прилади показують загальну кількість різних солей у продуктах, зокрема й корисних для організму, а не окремо солей азотної кислоти (нітратів). Використовувати такі прилади до всіх продуктів не варто, оскільки загальна кількість солей залежить від погоди, ґрунту, ареалу та технології вирощування.

Раніше ми повідомляли, що «Сільпо» пропонує клієнтам перейти на електронні чеки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь