Спецпроєкти

Збільшити відповідальність за створення і розповсюдження: депутати запропонували новий законопроєкт замість декриміналізації порно


На противагу законопроєкту про декриміналізацію порнографії в Україні пропонують альтернативний, який передбачає посилення відповідальності, повідомляє Офіс ефективного регулювання BRDO.

Подробиці 

Альтернативний законопроєкт пропонує збільшити максимальну відповідальність за створення та розповсюдження порно до 12 років позбавлення волі (з 5 років), а максимальний штраф – до 85 тисяч гривень (з 17 тисяч гривень).

За словами авторів нового законопроєкту, поширення порно «в особистих некорисливих мотивах не є суспільно небезпечним», але якщо воно передбачає винагороду, то є суспільно небезпечним злочином. 

Експерти BRDO і громадських організацій, які ініціювали декриміналізацію порнографії, проаналізували альтернативний законопроєкт. Вони дійшли висновку, що проєкт закону посилює мінімальну та максимальну відповідальність за порно з участю повнолітніх, не змінюючи відповідальність за дитяче порно.

Норми законопроєкту передбачають, що криміналізований статус порнографії залишиться незмінним для платного порноконтенту і особистих перепискок. 

Також автори пропонують прибрати обмеження та позбавлення волі за створення або розповсюдження порнографії без згоди зображеної особи.

Організація виступає проти альтернативного законопроєкту та закликає нардепів не підтримувати його.

Раніше ми повідомляли, що народні депутати пропонують декриміналізувати порнографію в Україні. ​​Законопроєкт не стосується сутенерства, втягнення в проституцію та торгівлі людьми.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь