Спецпроєкти

Мінкульт планує створити банк українських шрифтів і відмовитися від російських


18 вересня на засіданні Комітету ВР України з питань гуманітарної та інформаційної політики посадовці оголосили про намір створити банк українських шрифтів та припинити використання російських шрифтів.

Парламент планує відмовитися від російського шрифту «Іжиця» та його похідних в усіх внутрішніх документах. Замість нього в Раді розглядається використання шрифту «Воля», розробленого сучасною дизайнеркою Марчелою Можиною на основі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича. Цей шрифт затвердили як офіційний церемоніальний шрифт Збройних Сил України.

Законопроєкт «Про припинення використання шрифтів російського походження» опублікували на сайті у серпні цього року.

Міністерство культури та інформаційної політики України також планує створити банк унікальних українських шрифтів, які відповідають певним критеріям для використання в діловому середовищі.

Шрифти розроблятимуть фахівці з Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука, а також відомі художники/-ці-шрифтовиками.

В.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв перелічив критерії, яким має відповідати український діловий шрифт:

  • впізнаваність,
  • історичний контекст,
  • відмінність від інших кириличних шрифтів,
  • інклюзивність для різних категорій громадян;
  • можливість інтеграції у цифрове середовище.

Раніше ми повідомляли, що в Києві перейменували ще 14 об’єктів, назви яких пов’язані з країною-агресором.

Фото з обкладинки: facebook.com/victoria.strakhova

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь