Спецпроєкти

Припинення 146-денного страйку. Гільдія сценаристів США досягла попередньої угоди з великими студіями та стримінгами


Гільдія сценаристів Америки (WGA) та великі студії і стрімери досягли попередньої угоди стосовно нового трьохрічного контракту, який має завершити 146-денний страйк режисерів. Про це повідомляє Variety.

Переговори тривали п’ять днів поспіль. Юристи приділили чимало уваги пунктам нововведень до Мінімальної базової угоди WGA, зокрема використання генеративного штучного інтелекту у створенні контенту.

Поки страйк залишається в силі до схвалення і ратифікації контракту гільдією, але пікетування припинилися з вечора неділі, 24 вересня, через свято Йом Кіпур (День спокути, найсвятіший день в юдаїзмі та самаритянстві ). Очікується, що лідери гільдії проголосують у вівторок щодо скасування страйку.

Деталі угоди не будуть оприлюднені, поки її остаточно не затвердять. Якщо угоду схвалять, договір надішлють на ратифікацію 11 000 членам спільноти.

Передісторія

Близько 11 500 членів Гільдії сценаристів Америки залишили свої посади 2 травня 2023 року через проблеми з оплатою праці, чисельністю сценаристів у шоу та використанням штучного інтелекту при створенні сценаріїв. До страйку долучилися також відомі актори.

Через страйк деякі токшоу перестали виходити, а десятки сценаріїв досі в підвішеному стані. Серед них – майбутній п’ятий сезон «Дивних див» (Netflix), «Останні з нас» (HBO); фільми, зокрема «Дедпул 3» і «Супермен: Спадок». Церемонію вручення премії «Еммі» також перенесли з вересня на січень.

Раніше ми повідомляли, що страйк авторів/-ок отримав чималу підтримку по всьому світу. Гільдія письменників Америки залучила членів Міжнародної асоціації гільдій письменників, Федерації сценаристів Європи та Глобального союзу UNI, щоб продемонструвати глобальну підтримку страйку профспілки проти найбільших продюсерів Голлівуду.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь