Спецпроєкти

З 1 жовтня для військовозобов’язаних жінок обмежать виїзд з України – представник Президента


Жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, незабаром набувають статусу військовозобов’язаних. Виїзд для них за кордон буде обмежений, повідомив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у парламенті Федір Веніславський.

Передісторія: Минулого року Рада внесла зміни до статті 1 закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Документ передбачав, що на обов’язковий військовий облік мають стати жінки з медичною або фармацевтичною освітою.

«Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов’язаних. А військовозобов’язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов’язаних», – пояснив парламентар.

Задля виконання закону Кабмін видав постанову щодо порядку військового обліку, а Міноборони видало наказ про військовий облік жінок, зазначив Веніславський.

У військовозобовʼязаних жінок будуть окремі документи, які надаватимуть їм право на тимчасовий виїзд. Якщо таких документів немає, вони будуть обмежені у виїзді за кордон, як і військовозобов’язані чоловіки.

Раніше ми повідомляли, що Верховна Рада ухвалила закон про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь