Спецпроєкти

За дослідження фемінізму й нерівності: українки Тамара Марценюк та Катерина Зарембо стали лауреатками премії Емми Ґолдман


Гендерна дослідниця Тамара Марценюк отримала Emma Goldman Awards, а письменниця Катерина Зарембо стала лауреаткою Emma Goldman Snowball Awards, повідомило видавництво «Комора».

Подробиці

«Премія Емми Ґолдман – це важлива відзнака, яку присуджують щорічно за видатні досягнення та внесок у дослідження фемінізму й нерівності», – йдеться в повідомленні.

Щороку на знак визнання спадщини Емми Ґолдман незалежна нідерландська організація FLAX Foundation присуджує дві премії: Emma Goldman Awards (50 000 євро) та Emma Goldman Snowball Awards (10 000 євро).

Емми Ґолдман – анархістка, феміністка, письменниця, журналістка, лекторка, видавчиня, антивоєнна активістка єврейського походження. Вона відіграла ключову роль у розвитку анархічної політичної філософії в Північній Америці та Європі в першій половині ХХ століття

Церемонія нагородження пройшла 8 вересня.

Тамара Марценюк – вчена та дослідниця гендерних студій. Працює на кафедрі соціології Києво-Могилянської академії, а також є експерткою з гендерних питань Української гельсінської спілки з прав людини. Серед найвідоміших наукових праць:  «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» (2017), «Чому не варто боятися фемінізму» (2018).

Катерина Зарембо – політична аналітикиня, викладачка та письменнця. Написала книжку про українські Донеччину і Луганщину «Схід українського сонця», є співавторкою видання «Писати аналітику може кожен. Мистецтво переконливого тексту»

Фото: Zsolt Marton

Раніше ми повідомляли, що український археолог Федір Андрощук отримав головну нагороду Європейської асоціації археологів.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь