Спецпроєкти

NASA представило зразок астероїда віком 4,5 мільярда років. Ці знахідки можуть допомогти вченим зрозуміти, як зародилося життя на Землі


У середу, 11 жовтня, NASA повідомило, що зібрані зразки астероїда Bennu віком 4,5 мільярда років містять сліди вуглецю та води. Ці знахідки можуть допомогти вченим зрозуміти, як утворилася Сонячна система і як зародилося життя на Землі.

«Зразок OSIRIS-REx [наукової групи NASA – прим.ред.] є найбільшим багатим на вуглець зразком астероїда, коли-небудь доставленим на Землю, і допоможе вченим досліджувати походження життя на нашій власній планеті для майбутніх поколінь», — сказав адміністратор NASA Білл Нельсон. 

Хоча для розуміння природи знайдених сполук вуглецю потрібна додаткова робота, початкове відкриття є хорошим передвісником для майбутніх аналізів зразка астероїда, заявляють в космічній агенції. 

Зразки отримані з поверхні навколоземного астероїда, відомого як Bennu, який, за експертними оцінками, утворився в перші 10 мільйонів років існування Сонячної системи.

Скелі та ґрунт є першими зразками астероїдів, які NASA повернуло на Землю, і вони є найбільшою колекцією матеріалів, зібраних із космічного каміння. Раніше японські місії Hayabusa та Hayabusa2 зібрали значно менші зразки з двох окремих астероїдів.

Ми також повідомляли, що NASA планувало вперше запустити ракету з іншої планети.

Фото з обкладинки: NASA/Erika Blumenfeld & Joseph Aebersold

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь