Спецпроєкти

Реставрація, інклюзивність та розвиток фермерства: яке майбутнє може чекати на Житній ринок?


Український шеф-кухар та громадський активіст Євген Клопотенко 3 жовтня провів у Києві громадські обговорення щодо майбутнього Житнього ринку. На захід також завітали представники місцевої влади, адміністрації ринку, бізнесу, активісти, урбаністи та жителі Подола.

На меті заходу було сформувати спільне бачення розвитку простору. Клопотенко виступив як модератор події.

Серед побоювань громади:

  • реновація Житнього ринку може перетворитися в перебудову, тобто пряме знищення вагомої для міста пам’ятки архітектури. Киянам важливо зберегти фасад будівлі, історичне панно «Від варяг у греки» та всі інші деталі Житнього;
  • ситуація з чинним орендарем значної частини Житнього ТОВ «Танджерін», близьким до Tarantino Family, яке у 2022 році виграла тендер на реставрацію ринку. За словами представників КП «Житній ринок», орендар не виконав зобов’язання щодо ремонту та не вніс своєчасно орендну плату. Відтак керівництво ринку недоотримало значних ресурсів для забезпечення його функціонування. 

Активісти пропонували:

  • збереження та покращення поточної функції ринку,
  • налагодження контрольованої стихійної торгівлі навколо нього.
  • позиціонування ринку як місця, де можна придбати якісні продукти, сезонні овочі та фрукти від українських фермерів,
  • стратегія пошуку активних виробників та продавців, які можуть пропонувати цікаві товари за конкурентними цінами,
  • перетворення на простір для спілкування, розвитку та підвищення гастрономічної культури,
  • різні зони, як-от кав’ярні, фудкорт, громадський простір, арт-майданчики та ігрові зони для дітей.

На зустрічі також йшлося про необхідність перетворення Житнього ринку на інклюзивний та безбар’єрний простір. Зокрема мова йшла і про комфортне перебування на локації людей з інвалідністю, і про фінансову інклюзію — можливість розраховуватися за покупки зручними діджитальними платіжними системами. 

Усі почуті думки Євген Клопотенко планує перетворити в стратегію розвитку ринку, погодити її з усіма учасниками заходу та презентувати місцевій владі для подальшого обговорення. Наступну подібну зустріч планують провести взимку. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь