Спецпроєкти

100 жінок року за версією BBC: три з них – українки


Британське видання BBC оприлюднило список 100 найбільш впливових жінок 2023-го року. 

Подробиці 

Цього року до ТОП-100 увійшли письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська та експертка з клімату Ірина Ставчук.

01/3

У списку також адвокатка і колишня перша леді США Мішель Обама, голлівудська акторка Америка Феррера, експертка з ШІ Тімніт Гебру, представниця руху фемінізму Глорія Стайнем.

У рік, коли стихійні лиха домінують у заголовках новин, рейтинг відзначає жінок, які допомагають боротися з кліматичними змінами та  їх наслідками, наголосили організатори премії. 

До списку увійшли 28 борчинь за клімат, оголошених напередодні Конференції ООН з питань зміни клімату (COP28).

Оксана Забужко – українська письменниця. Лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019), Літературної премії Центральної та Східної Європи «Анґелус» (2013), «Книга року BBC» (2020). Найвідоміші книги – «Польові дослідження з українського сексу» та «Музей покинутих секретів».

Олена Розвадовська – співзасновниця благодійної організації «Голоси дітей», що надає психологічну підтримку та допомагає дітям переживати травми війни. Розвадовська також була доброволице в російсько-українській війні у 2015 році.

Ірина Ставчук – екологиня, кліматична менеджерка Європейської кліматичної фундації. Вона розробляє екологічні та кліматично стійкі рішення для післявоєнного відновлення України.

Раніше ми повідомляли, що у 2022-му році до  ТОП-100 увійшли перша леді України Олена Зеленська, парамедикиня Юлія Паєвська (Тайра), правозахисниця Олександра Матвійчук, захисниця прав людей з інвалідністю Юлія Сачук, математикиня Марина В’язовська, лікарка Ірина Кондратова, журналістка Крістіна Бердинських та волонтерка Яна Зінкевич.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь