Деякі ЖК у Києві зараз не отримують теплопостачання. Як пропонують вирішити проблему в КМДА?
Деякі житлові комплекси столиці, що підключені до автономних котельних, на сьогодні не отримують теплопостачання, повідомляють у КМДА.
Причина – відсутність договорів на постачання природного газу на ці котельні. Зараз будинки обслуговують приватні компанії, посадові особи яких – власники котельних або їх оператори – не уклали необхідні угоди з НАК «Нафтогаз». Також за цими адресами є заборгованість.
Житлові комплекси, де є проблема з теплопостачанням
- Вул. Жилянська, 59, ЖК «Дипломат Холл». ОСББ досі не уклало договір на постачання газу (Голосіївській район).
- Пров. Лабораторний, 7. Комерційна компанія відмовилась обслуговувати котельню. Обслуговуючи одразу чотири будинки, не розділила борг між ними та не уклала договір на постачання газу (Печерський район).
- Вул. Сергія Данченка, 28, 28-А, 28-Б, 30, 32, 32-А, 32-Б, 34, 34-А – ЖК «Крістер град» (Подільський район); Кадетський Гай, 8, 10, 12 – ЖК «Медовий» (Солом’янський район); вул. Андрія Аболмасова, 4, 4-А – ЖК «Friendly House» (Дніпровський район). Комерційна компанія, що обслуговувала котельні, в попередній опалювальний сезон почала споживати газ без заключення договору з НАК «Нафтогаз». Отримала газ за цінами постачальника останньої надії (що майже у 10 разів більше, ніж для населення) та закінчила опалювальний сезон із великим боргом. Сім котелень, що постачали тепло на всі ці будинки – не обслуговувались належним чином та знаходяться в жахливому стані. У однієї котельні пошкоджені майже всі димові труби.
- Вул. Миколи Вінграновського, 2, вул. Бориса Антоненка-Давидовича, 1 – ЖК «Вудсторія». Комерційна компанія, що обслуговувала котельні, в попередній опалювальний сезон почала споживати газ без заключення договору з «Київгазом» та НАК «Нафтогаз». Відкрито кримінальне провадження.
- Вул. Алматинська, 109. ОСББ переймає на себе право управління котельнею, і досі не укладено договір на постачання газу.
Що пропонує КМДА?
Столична влада закликає мешканців будинків самоорганізуватися, створити ОСББ та ухвалити рішення щодо котельні:
- самостійне управління,
- передача в комунальну власність і в управління «Київтеплоенерго» (якщо немає боргу за газ).
«Найбільш ефективним та дієвим вирішенням цієї критичної ситуації є самоорганізація будинкової громади, яку міська влада готова підтримувати та супроводжувати в межах повноважень», – йдеться в повідомленні.
КМДА наголошує, що зараз десятки родин, зокрема з маленькими дітьми, змушені проживати в оселях без тепла. Люди частіше використовують електроприлади, що підвищує ризик надмірного навантаження на електромережі.
Нагадаємо, опалювальний сезон в Києві цьогоріч почався 11 жовтня. Першими до тепла підключали заклади соціальної сфери.
Фото з обкладинки: ЖК Вудсторія, DOM.RIA