Спецпроєкти

На території Києво-Могилянської академії планують провести археологічні дослідження – КМДА


На території Києво-Могилянської академії проведуть розвідувальні археологічні дослідження з розміщення фундаментів пам’ятки «Залишки Богоявленського собору Києво-Братського монастиря».

«Цю пам’ятку у 2022 році за зверненням КЗ “Центр консервації предметів археології” було занесено до Переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва. А у 2023 році за поданням Департаменту охорони культурної спадщини – до Державного реєстру нерухомих пам’яток України», – зазначила Марина Соловйова, директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА .

За однією з гіпотез, під час спорудження мурованого Богоявленського собору поховання Петра Сагайдачного перенесли. За словами Соловйової, археологічні дослідження залишків собору зможуть допомогти визначити розташування могили гетьмана.

Довідка

До знищення у 1936 році Богоявленський собор був одним із найяскравіших взірців українських барокових гетьманських храмів. Цегляний Богоявленський собор пов’язаний гетьманів Петра Сагайдачного та Івана Мазепи.

Мурований собор звели у 1690-1695 роках як головний храм Києво-Братського монастиря. Собор також згадують у більшості путівників Києвом 19-го – початку 20-го ст., оскільки він був одним із найбільш популярних столичних храмів.

Раніше ми повідомляли, що будівлі «Квіти України» повернули статус пам’ятки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь