Спецпроєкти

Нацбанк випустив памʼятну монету «Антонівський міст» – до річниці визволення Херсонщини


Національний банк України 10 листопада 2023 року вводить в обіг нову обігову пам’ятну монету «Антонівський міст». Вона присвячена одній з трьох ключових переправ через Дніпро в Херсонській області, стратегічно важливому об’єкту для регіону та країни.

«До річниці визволення Херсонщини від окупантів Національний банк відкарбував монету, яка щодня перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії», – наголосив Голова Національного банку України Андрій Пишний.

Рік тому росіяни підірвали Антонівський міст після того, як українські війська звільнили Херсонщину. Тоді армія рф відступала з правобережжя регіону.

Про дизайн монети

На реверсі – тематичний та містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортні розв’язки на обох кінцях мосту.

Аверс монети ідентичний із аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року. На ньому в центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту – номінал монети, рік карбування та герб України.

До кінця року Нацбанк планує випустити ще одну тематичну монету, присвячену ЗСУ.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь