Спецпроєкти

Студенти Львівської політехніки організували мітинг проти Ірини Фаріон


Студенти Національного університету «Львівська політехніка» організували мітинг проти викладачки вишу та мовознавиці Ірини Фаріон. Мітинг зокрема спричиненим скандалом щодо її висловлювань про російськомовних військових та публікацію листа з даними студента з тимчасово окупованого Криму. Про проведення акції повідомляють Hromadske та Суспільне Львів.

Про мітинг

Hromadske повідомляє, що від вишем зібралися десятки людей. Деякі з них були з плакатами «Геть комуністку Фаріон» та «Легко прикриватися патріотизмом, коли твою спину прикривають військові».

Згодом мітинг відбувся вже всередині будівлі з лозунгами «Освіта — без комуністів».

Передісторія

Під час інтерв’ю з Яніною Соколовою Ірина Фаріон заявила, що «категорично не приймає» те, що деякі військовослужбовці бригади «Азов» та 3 окремої штурмової бригади спілкуються російською мовою, зокрема в бою.

Після цієї заяви Фаріон почали активно критикувати, після чого мовознавиця почала публікувати у своєму телеграмі слова підтримки на свою адресу від інших людей.

Зокрема Ірина Фаріон оприлюднила електронний лист від хлопця, який повідомив, що навчається в тимчасово окупованому Криму. Юнак став на бік Фаріон у мовному питанні.

Мовознавиця не приховала дані хлопця, зокрема ім’я та прізвище, а також назву його вишу, хоча її просили це зробити в коментарях.

Згодом проросійський ресурс «Крымский СМЕРШ» опублікував відео з хлопцем, який називається іменем студента, що написав листа Фаріон, і підтверджує, що він є автором листа. Студент вибачається, каже, що з ним провели розмову, внаслідок якої він «визнає свою провину» та «відмовляється від своїх поглядів».

У проросійському каналі заявили, що знайшли хлопця саме завдяки тг-каналу Фаріон.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що звернувся до СБУ щодо дій мовознавиці Ірини Фаріон, зокрема розголошення конфіденційної інформації студента з Криму. Відреагувала і представниця президента в Криму Таміла Ташева – за її словами, вона «буде вчиняти дії, щоб притягнути до відповідальності» мовознавицю.

Реакція Ірини Фаріон

Мовознавиця звинувачення на свою адресу заперечує. Вона написала розлогу колонку для медіа «Українська правда», в якій заявила, що студент не просив її приховати особисті дані.

«Якщо цей студент, що вмент відхрестився від своїх слів, реально з Криму, то він точно мав би знати про небезпеку підписуватися власним прізвищем. Попри те, він чомусь це зробив, і НЕ вказав, аби не ширити його допису публічно, про що деякі дописувачі зазначають і, як вислід, їхні дописи публікую анонімно. Чи не свідчить це про сплановану провокацію ФСБ, підкинуту вже цього тижня, коли попередня понеділкова атака, яка тривала на всі мої обліковники, з тріском провалилася. Особливий провал стосувався бажання втягнути в якісь ефемерні акції протестів студентів Львівської політехніки», – йдеться в колонці.

Також Фаріон назвала інформацію про студента української філології з Криму «вкидом», ініційованим ФСБ:

«Чи це не є спільна злучка варварського зовнішнього ворога з прихованим внутрішнім, що таким способом спільно зійшлися у війні проти Фаріон, яка своєю публічною україноцентричною діяльністю наганяє на них панічний страх щодо національної перспективи для нашої Держави? Дивна сліпота місцевих ненависників, які радше приймуть московську ІПСО, ніж мою мотивацію та дії. Це називається повна відсутність відчуття і розуміння, хто свій, а хто чужий. Звідси у нас і найбільша біда – війна».

Також Фаріон заявила, що хоче звернутися до СБУ після скандалу з оприлюдненням даних студента з Криму. Вона зазначила, що він не просив не ширити його допису публічно.

У своєму тг-каналі мовознавиця запостила кілька листів з погрозами на її адресу, які вона нібито отримала від росіян.

Фото з обкладинки: Hromadske
Відео в матеріалі: Суспільне Львів

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь