Спецпроєкти

Українське кіно принесло державі рекордний дохід у цьому році – перелік фільмів


У 2023-му українські фільми принесли Держкіно рекордну суму коштів – 31,4 млн гривень, що в 4,5 раза більше, ніж торік, повідомляє Forbes.

За словами  продюсерки та співзасновниці Української кіноакадемії Юлія Сінькевич, причиною такого зростання є вихід у прокат фільмів, на які були великі сподівання.

Подробиці 

Держкіно отримує кошти від реалізації прав на фільми – це відсоток прибутку від комерційного використання фільму, коли Держкіно фінансово підтримує його виробництво. Гроші надходять до спецфонду Держкіно.

  • Найбільше у 2023-му році «заробила» «Мавка» – 12,4 млн грн. Впродовж восьми місяців в українському та світовому прокаті мультфільм зібрав $20 млн. В «Мавку» продали на понад 20 територій, а 1 грудня мультфільм вийде на Netflix.

  • На другому місці — фільм «Люксембург, Люксембург», який повернув державі 6,3 млн грн. У нього Держкіно вклало 20 млн грн. Фільм потрапив у ТОП-10 найкасовіших українських стрічок, зібравши в прокаті 34,3 млн грн.

  • Воєнна драма «Снайпер. Білий ворон» (2022) принесла спецфонду 2,2 млн грн. Держава інвестувала у фільм майже 24 млн грн – це 80 % загальної вартості виробництва фільму.  Фільм виходив у прокат в країнах Балтії, а діджитал-права на показ фільму придбали Amazon Prime Video, Apple TV+, Netflix, Megogo та Sweet.tv.

За останні п’ять років найбільшу суму спецфонду приніс фільм «Я, ти, він, вона». У 2019-му до спецфонду надійшло 13,3 млн грн. Впродовж тривалого часу цей фільм був найбільш касовим українським фільмом в Україні, бо зібрав 71 млн грн за весь час прокату. 

Раніше ми розповідали про 32 важливі українські фільми останніх років, що передають самобутність нашої культури, характер нації та чесно відображають трагічне сьогодення.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь