Спецпроєкти

Верховна Рада готує законопроєкт щодо змін правил мобілізації: кого стосуватимуться можливі нововведення


Представники всіх депутатських фракцій Верховної Ради готують законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Про це повідомляє hromadske з посиланням на народних депутатів Олексія Гончаренка та Мар’яну Безуглу.

Подробиці

У законопроєкті, за словами Гончаренка, пропонуватиметься:

  • надати право на демобілізацію військовослужбовцям з інвалідністю I та II груп та тим, хто повернувся з полону.
  • демобілізувати військових, які є усиновлювачами, опікунами, піклувальниками дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати догляд за ними.
  • демобілізації після 18 місяців служби.

Безугла пише про нові обов’язки для військовозобов’язаних:

  • пропонується позбавити права на відстрочку військовозобов’язаних, які мають дружину або чоловіка з-поміж осіб з інвалідністю ІІІ групи.
  • зменшити коло осіб, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та ІІ груп або особою, яка за висновком МСЕК потребує постійного догляду, до членів сім’ї першого ступеня споріднення, тобто батьків та батьків чоловіка чи дружини, дітей тощо.
  • розглядається можливість змінити порядок надання відстрочки від призову громадянам, які здобувають передвищу та вищу освіту.

Безугла пояснює – кількість охочих навчатися під час дії воєнного стану збільшилася у 2-3 рази, і це, на її думку, не тільки через бажання підвищити свій професійний рівень, але й також для уникнення призову. Тому зміни мали б усунути можливість уникнення призову шляхом здобуття другої, третьої передвищої або вищої освіти.

Також депутати пропонують розширити перелік людей, які братимуться на військовий облік, зокрема:

  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі зі звільненням від відбування покарання;
  • яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (середнього начальницького) складу або які отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

Серед пропозицій – скасування заборони на надання відомостей про реєстрацію місця проживання чи перебування призовниками, військовозобов’язаними та резервістами під час укладання трудового договору.

Уточнюються обов’язки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій щодо здійснення оповіщення та прибуття громадян до ТЦК та СП.

Раніше ми повідомляли, як в Україні працюватиме «смарт-мобілізація» і коли її планують запустити.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь