Спецпроєкти

Заступник Кличка Петро Оленич отримав підозру у зловживанні службовим становищем


2 листопада 2023 року НАБУ і САП повідомили заступнику голови КМДА Петру Оленичу про підозру у зловживанні службовим становищем. Зловживання призвело до незаконної передачі парку «Нивки» під забудову, через що територіальна громада зазнала близько 6,4 млн грн збитків.

Дії підозрюваного кваліфікують за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

Подробиці

За даними слідства, у листопаді 2019 року Петро Оленич, на той час директор Департаменту земельних ресурсів КМДА, отримав на розгляд проєкт землеустрою, який де-факто передбачав забудову частини парку.  Йшлося про виключення земельної ділянки (східна частина парку) та передачу її приватній компанії в оренду для будівництва житлово-офісного комплексу.

До цього – у липні 2019 року – Департамент відправив проєкт на доопрацювання землеустрою через те, що ділянка є частиною природно-заповідного фонду. У НАБУ заявляють – посадовець проігнорував цей факт та подав проєкт рішення разом з пояснювальною запискою на розгляд депутатів Київської міської ради. Оленич зазначив у пояснювальній записці, що ділянка не належить до природно-заповідного фонду. Це не відповідало дійсності й спростовувалось інформацією з бази міського земельного кадастру.

Як наслідок компанія отримала під забудову частину парку площею 0,6 га, а територіальна громада Києва втратила право користуватись нею як об’єктом природно-заповідного фонду.

Зараз рішення міськради скасовано як незаконне, а договір оренди визнано недійсним.  Будівництво на території парку припинили.

НАБУ надало на адресу Киівської міської ради лист з вимогою розглянути питання щодо скасування рішення про затвердження детального плану території. Ним частину  парку «Нивки» незаконно віднесено до території під забудову.

Наразі вирішують, який запобіжний захід обрати підозрюваному.

Фото з обкладинки: КМДА, автор SAMSONOV

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь