Спецпроєкти

Від іграшок до великих змін: як український стартап трансформує життя дітей

Дарина Чепинога
керівниця соціального проєкту Сircle of Toys
авторка статті

Протягом майже 10 місяців українці отримують різноманітну допомогу на платформі Find Refuge, яку створили фахівці українсько-британської IT-ініціативи Project Ukraine. Нещодавно команда представила новий проєкт, орієнтований на дітей.

Іграшки важливі, але не завжди доступні

Через повномасштабне вторгнення рф близько 20 мільйонів українців – майже 67% населення – опинилися за межею бідності. Такі змодельновані дані озвучила завідувачка Інституту демографії та соцдосліджень Людмила Черенько. Серед тих, хто особливо потерпає, чимало родин з дітьми.

В умовах, коли грошей ледь вистачає на харчі та ліки, про покупку нових іграшок зазвичай навіть не йдеться. Проте іграшки надзвичайно важливі для дітей: за допомогою них розвиваються когнітивні функції і формується особистість.

Іграшки потрібні для розвитку дрібної моторики, зняття психоемоційного напруження, формування побутових навичок, розвитку пізнавальних процесів. Також помічено, що у людей, які в дитинстві достатньою мірою не були залучені до гри, в дорослому житті спостерігається брак певних необхідних якостей і умінь.

Команда соціальної мережі допомоги Find Refuge запустила дитячий проєкт Circle of Toys, щоб діти могли отримувати іграшки.

Сутність проєкту

Суть Circle of Toys полягає в тому, що батьки чи опікуни на спеціально створеному сайті можуть залишати заявки на іграшки, про які мріють діти, але родина наразі не має можливості зробити таку покупку. А всі, в кого є непотрібні вже іграшки в доброму стані, чи ті, хто готовий придбати нові, можуть переглянути ці запити і відгукнутися на ті, що особливо зачепили.

За місяць від моменту запуску на платформу надійшло більше 16 тисяч заявок. Зазвичай в них йдеться про досить прості речі. Наприклад, хлопець із родини ВПО мріє про новий баскетбольний м’яч, а маленька дівчинка – про плюшевого єдинорога. Втілити такі мрії життя під силу кожному.

До проєкту вже долучилися дарувальники із 17 країн. Утім, цієї кількості людей бракує, щоб закрити всі наявні запити.

Долучитися до Circle of Toys досить просто: достатньо зареєструватися на сайті та обрати заявку, за якою відправити іграшку. З запитаннями можна звертатися до модераторів.

Ефект метелика

«Кожна маленька справа, як добра, так і погана, може вплинути на майбутній перебіг подій. Як ефект метелика, — каже керівниця проєкту Дарина Чепинога. — Діти, які сьогодні отримують такі несподівані, але дуже бажані подарунки, можуть повірити у відкритість світу та добро. І, можливо, в майбутньому так само будуть робити добрі справи. Це своєрідна інвестиція в майбутнє, яку зараз може зробити кожен».

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram