Спецпроєкти

Естонія планує повернути Україні викрадену з кримських музеїв колекцію скіфського золота


Естонія планує повернути в Україну викрадену з музеїв окупованих Криму та Херсона колекцію українського скіфського золота та монет грецького періоду півострова. Про це повідомила дружина заступника помічника Державного секретаря з питань Європи та Євразії, дипломата Джорджа Кента Веліда Китаїна. 

Подробиці

За словами Веліди Китаїни, місцеві фахівці відреставрували речі і уряд планує повернути їх в Україну. 

Передісторія: У 2018 році естонські прикордонники конфіскували у латвійця, який прибув з рф – колекцію українського скіфського золота та монет грецького періоду Криму, які датовані 500 років до н.е. Коштовності викрали з музеїв в окупованих Криму та Херсоні.

Після детального огляду виявили: 274 старовинні золоті та срібні прикраси, монети, посудину для пиття, кінський головний убір та інші артефакти.

Раніше ми повідомляли, що Мінкульт та музей Алларда Пірсона в Нідерландах домовились про повернення «скіфського золота» в Україну. 

До окупації півострова експонати вивезли з Криму до Нідерландів у 2014 році на виставку «Крим – золотий острів у Чорному морі». Наступні дев’ять років росія й Україна в судах сперечались, куди виставка має повернутися.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь