Спецпроєкти

Петиція про передачу костелу Святого Миколая католицькій релігійній громаді зібрала необхідну кількість підписів


Петиція про передачу костелу Святого Миколая католицькій релігійній громаді зібрала необхідні 25 тисяч підписів. Тепер її має розглянути Кабінет міністрів.

Про що йдеться в петиції

Авторка петиції Людмила Филипович зазначає, що костел відомого архітектора Городецького є єдиною неоготичною спорудою столиці.

«У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді», – пояснює Филипович. Зараз костелом користується Національний будинок органної музики України спільно з парафією Святого Миколая католицької церкви в Україні.

У 2021-му костел пережив пожежу, внаслідок якої стан будівлі погіршився покрівля була дуже пошкоджена, цілком згорів унікальний орган, виготовлений з металу і дорогих порід чорного та червоного дерева.

Після цього Мінкульт та парафія Святого Миколая уклали меморандум, згідно з яким міністерство зобовʼязалось сприяти передачі костелу релігійній громаді до першого червня 2022 року.

Дія Умов Меморандуму так і не було дотримано, а його дія сплила 5 листопада 2023 року.

Також у петиції згадують розпорядження Кабміну від 2020 року щодо будівництва нового приміщення для Будинку органної музики та переміщення закладу туди. Костел обіцяли передати парафії Святого Миколая.

«Тому цієї петицією просимо забезпечити неухильне виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 16 вересня 2020 року № 1203-р. «Деякі питання реалізації Указу Президента України від 18 серпня 2020 р. № 329» та умов Меморандуму та передачу релігійній організації “Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви у м. Києві” об’єкта нерухомого майна – будівлі костелу Святого Миколая (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75)», – йдеться в тексті петиції.

Костел Святого Миколая — римо-католицький костел у Києві (вулиця Велика Васильківська), один з двох римсько-католицьких у місті, побудованих до 1917 року. У радянській період храм використовували як господарське приміщення.

Раніше ми повідомляли, що київський автобус-кавʼярня LennyBus на Городецького припиняє роботу – заклад перевідкриють в іншому місці.

Фото з обкладинки: Київська міська рада

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь