Спецпроєкти

Суд арештував майно сімʼї Гринкевичів, аби відшкодувати завдані державі збитки – йдеться про суму в понад мільярд гривень


Суд арештував майно сімʼї та підконтрольних компаній львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, повідомляють в Державному бюро розслідувань. Йдеться про нерухоме майно, автівки преміум-класу (у власності сімʼї бізнесмена) і майно та рахунки підконтрольних йому компаній.

Гринкевич, який був одним з найбільших постачальників Міністерства оборони, 29 грудня 2023 року він намагався дати хабар слідчому Державного бюро розслідувань у розмірі $500 тисяч. Тоді бізнесмена затримали. Йому обрали запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 429 млн. 440 тис гривень.

Майно бізнесу арештували, аби відшкодувати завдані державі збитки – понад мільярд гривень. Експерти встановили – уся продукція, поставлена компаніями бізнесмена на потреби МОУ у 2023-му, не відповідає якісним характеристикам та неможлива для використання.

На махінаціях з одягом і харчами для військових Ігор Гринкевич, за версією ДБР, заробив щонайменше мільярд гривень.

Подробиці: в чому звинувачують Гринкевича

  • У 2023-му компанії, які належать львівському бізнесмену, виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу та білизни на понад 1,5 млрд грн.
  • Кілька місяців тому ДБР порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями для ЗСУ. Слідство встановило – до виконання оборонних замовлень залучали підконтрольні Гринкевичу підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міноборони України. Це призвело до зриву постачання та збитків бюджету – за попередніми оцінками, на 1,2 млрд грн.
  • Правоохоронці також виявили повне невиконання шести контрактів: щонайменше за семи договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобовʼязань. Вісім договорів виконані із запізненням від трьох до пʼяти місяців. Також відомо, що вартість товарів, поставлених для МОУ, завищувалася.
  • Зараз перевіряються можливу причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів. За попередніми оцінками, сума збитків може перевищити мільярд гривень.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь