Спецпроєкти

Театральні прем’єри-2023: як змінилася динаміка у порівнянні з попереднім роком


Театри України за 2023 рік поставили прем’єр вдвічі менше, ніж у 2019-му, але на 52% більше, ніж протягом першого року повномасштабного вторгнення рф. Про це розповів театральний критик, засновник інтернет-порталу про сучасний український театр Сергій Винниченко.

За словами Винниченко, у базі зібрано відомості про понад 350 прем’єрних вистав, які зіграли театри всіх форм власності та місцерозташування.

Першу прем’єру 2023-го року було зіграно у перший день року – казку «Крижан Холодрига» за Всеволодом Нестайком поставив режисер Іван Данілін на сцені Чернівецького театру ляльок. 

Фінальною прем’єрою минулого року стала іронічна драма «Дон Кіхот» (режисер Міхай Церне), яку зіграли 29 грудня в Івано-Франківському національному драмтеатрі імені Івана Франка.

За думкою аналітика робота Київського театру на Лівому березі «З цією виставою щось не так» стала подією театрального року. 

«Причому не в масштабах конкретного театру, чи Києва – це була подія для всього українського театру – нічого подібного на українських сценах ще не було», – наголосив Винниченко

Фото: Укрінформ

Раніше ми розповідали, що онлайн-кінотеатр Такфлікс склав рейтинг українських фільмів у п’яти категоріях, що набрали найбільше переглядів протягом року.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь