Спецпроєкти

Українські видання потрапили у перелік найвидатніших дитячих книжок з усього світу 2024 року


Американська секція IBBY (Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги) сформувала список видатних книжок з усього світу у 2024-му році. До нього увійшли два українські видання – книжки «Жовтий метелик» Олександра Шатохіна та «Хто зробить сніг» Мар’яни й Тараса Прохаськів.

Подробиці 

Міжнародний комітет обирав книжки, що представляють найкращі зразки дитячої літератури з інших країн.

«Жовтий метелик» – це «тиха книжка»  про життя після війни, розбитої та обмеженої війни», зазначили в анотації на сайті видавництва «Видавництво Старого Лева».

Журі USBBY відзначило книжку в англійському перекладі від видавництва Red Comet Press. Книжка увійшла до переліку у категорії «Скорбота і невідомість».

«Хто зробить сніг» – це перша дитяча книжка автора Тараса Прохаська та перший досвід Мар’яни Прохасько у ролі ілюстраторки.

Це «тепла казка по родину кротів та їхніх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг», розповіли у видавництві «Старого Лева».

В перекладі видання надрукувало видавництво Elsewhere Editions. Книжка увійшла до переліку в категорії «Фантазія і уява».

У 2023 році книжка увійшла до рейтингу найкращих творів для дітей та підлітків 2023 року за версією The New York Times.

Раніше ми розповідали, що BBC Culture сформувало рейтинг 100 найкращих дитячих книжок усіх часів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь