Спецпроєкти

ДБР арештувало головний офіс та центральну лабораторію «Сінево Україна»


UPD. ДБР підтверджує арешт приміщень у рамках розслідування незаконного відчуження комплексу держпідприємства. Проте в бюро кажуть, що не проводили жодних слідчих дій щодо «Сінево», які б могли зупинити роботу компанії. Сам арешт слідчий суддя наклав ще у 2022 році, але «жодних перешкод у наданні медичних послуг не виникало та не виникає і сьогодні».

Державне бюро розслідувань (ДБР) наклало арешт на будівлю головного офісу і центральної лабораторії «Сінево Україна». Про це йдеться в повідомленні пресслужби мережі медичних лабораторій.

У «Сінево» кажуть, що наслідком арешту буде вимушена зупинка діяльності у цій будівлі, а це призведе до повної зупинки роботи мережі лабораторій в Україні.

Арешт будівель «Сінево»: що відомо

  • Арешт наклали на будівлю головного офісу і центральної лабораторії компанії «Сінево Україна» ( Київ, проспект Академіка Палладіна 46/2). Рішення про арешт ухвалив Личаківський районний суд  Львова за клопотанням ДБР.
  • У «Сінево» накладений арешт називають тиском на бізнес. Також додають, що арешт на будівлю наклали, не повідомивши компанію та власника будівлі офіційно, без виклику представників компаній на відповідне судове засідання. Мережа лабораторій дізналася про арешт з запису в державному реєстрі.
  • Компанія «Сінево Україна» закликає ДБР та органи влади до якнайшвидшого вирішення питання в правовому полі та скасування незаконного арешту будівлі лабораторії. У разі негайного невирішення питання лабораторія буде змушена припинити свою діяльність у будівлі, що призведе до повної зупинки роботи «Сінево Україна».
  • Компанія стверджує, що ДБР наклало арешт на будівлю у межах кримінального провадження, яке ведеться за фактом «незаконного виведення з державної власності нерухомого майна у період з 2016 по 2021 року».
  • «Водночас зазначене вище кримінальне провадження ДБР не має жодного стосунку, ані до міжнародної групи Medicover, ані до будівлі, яка належить групі, та на яку накладено арешт», — кажуть у «Сінево».
  • Також у пресрелізі компанії йдеться, що група Medicover в особі кіпрської компанії «Лінкмікс Холдінгс Лімітед» придбала будівлю у 2010 році у фізичних осіб. Це означає, що будівля в момент придбання  перебувала у приватній власності, та, як зазначають в мережі лабораторій, «жодним чином не могла бути виведена з державної власності у 2016-2021 роках».
  • У компанії зазначають, що через арешт «без послуг сучасної лабораторної діагностики залишаться не лише мільйони громадяни України, клієнтів “Сінево”, але й низка благодійних, неприбуткових, військових і державних організацій, які компанія обслуговує на безоплатній основі. Загалом близько 250-300 тисяч людей щомісяця».
  • У компанії додали, що також бюджет України недоотримає понад 310 млн грн податків і зборів щорічно — стільки лабораторії сплатили торік, а більше ніж 2300 співробітників стануть безробітними.
  • Поки у ДБР не прокоментували накладення арешту на головний офіс та центральну лабораторію компанії.
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь