Спецпроєкти

Колись Фінляндія мала один з найвищіх показників самогубств у світі. Як його вдалося знизити вдвічі і врятувати безліч життів?


Зараз Фінляндія стабільно посідає найвище місце в рейтингу найщасливіших країн світу. Та раніше держава мала неабиякі проблеми з рівнем самогубств. Яким чином ситуацію вдалося змінити на краще і знизити кількість суїцидів серед населення – в переказі матеріалу Guardian.

Подробиці

Фінляндія кілька десятиліть тому мала один із найвищих рівнів самогубств у світі: у 1990-му зафіксували 1512 смертей через самогубство на населення трохи менше пʼяти мільйонів людей. Але за останні тридцять років країна вдвічі скоротила кількість самогубств завдяки національним ініціативам. 

У 2022-му у Фінляндії з населенням 5,6 млн людей зареєстрували 740 самогубств – це трошки вище середнього показника в ЄС.

Що допомогло знизити рівень суїцидів:

  • національний проєкт із запобігання самогубствам, який тривав з 1986 до 1996 року. Його сутність полягала у покращенні лікування депресивного розладу, зокрема вчасного його виявлення. Представили й інші практичні рекомендації щодо лікування інших психічних розладів, включаючи зловживання алкоголем і розлади особистості.
    Зловживання алкогольними напоями було серйозною проблемою для країни. Зі зменшенням споживання алкоголю почав падати і рівень самогубств. Це повʼязано, адже алкоголь є депресантом, хоча чимало людей вживають його задля спроб розслабитися і забути про проблеми.
  • Проєкт, який мав на меті покращити лікування депресивного розладу, зокрема зробив доступнішим терапію та антидепресанти, що покращило ментальний стан багатьох людей, які звернулися за допомогою.
  • у Фінляндії також заснували новий профілактичний проєкт, який триватиме з 2020 до 2030 року. Його мета — ще більше знизити рівень самогубств, частково шляхом покращення освіти для громадськості, журналістів та лікарів.
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь