Спецпроєкти

Київрада підтримала передачу земельної ділянки під будинком Родіна під будівництво. Будинок має статус памʼятки архітектури та історії місцевого значенння


Київрада на вчорашньому засіданні підтримала проєкт рішення про передачу земельної ділянки під будинком Родіна під будівництво. Про це повідомляє «Мапа Реновації».

У дописі організації йдеться про те, що рішення Київради не є законним, адже будинок Родіна має статус памʼятки архітектури та історії місцевого значенння й, відповідно, не підлягає жодним перебудовам чи знесенню. 

«Передати землю під пам’яткою також можна лише для реставрації обʼєкта і ні під ніщо інше. Саме тому згаданий проєкт передачі землі під будівництво прямо порушує чинне памʼяткоохоронне та земельне законодавство», – зазначають в «Мапі Реновації».

В організації наголошують, що продовжують пильнувати будинок в посиленому режимі, а також просять киян повідомляти, якщо біля будинку вони помітять підозрілу активність.

Будинок Осипа Родіна (1882) є витвором київського зодчого Володимира Ніколаєва. У травні 2023-го Верховний суд України у своїй Постанові підтвердив законність внесення історичної будівлі до Переліку об’єктів культурної спадщини нашого міста. Про це повідомили на сторінці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Раніше ми повідомляли, що Київрада перейменувала Повітрофлотський проспект на проспект Повітряних сил України.

Також ми писали, що Мінкульт зобов’язаний повернути костел святого Миколая парафії до 1 травня 2024 року.

Фото з обкладинки: «Мапа Реновації»

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь