Спецпроєкти

На бульварі Лесі Українки в Києві встановили кондиціонери на мозаїку 1969–1970-х років


У столиці на бульварі Лесі Українки встановили кондиціонери на мозаїку 1969–1970-х років. Про це  повідомляє паблік Child of Socialism.

11 мозаїчних панно на бульварі Лесі Українки створили у 1969-70-х роках Анатолій Гайдамака і Лариса Міщенко, за участі Олександра Міловзорова. У повідомленні Child of Socialism згадують, що мозаїки довгий час піддаються небезпеці руйнування через заклади і магазини, які відкриваються на бульварі.

«Довгі роки вони потерпають від свавілля володарів магазинів і ресторанів. То ресторан Марокана, який зашив ціле панно під літню терасу. То магазини Найк, Ватсонс, які тулять свої вивіски, закриваючи верхівки панно. Тепер ще одна — остання, 11-та, на будинку 28 (по бульвару Лесі Українки). Туди заїжджає якийсь заклад (до літа минулого року там був зоомагазин). Вони встановили кондиціонери прямо на панно. І навіть не у зону, де немає малюнка, а прямо на обличчя зображеної людини», – йдеться в повідомленні.

До повномасштабного вторгнення у будинку на Лесі Українки відкрили супермаркет «Фора». Для нього робили великий козирок, і прибудова врізалася у мозаїку. Через суспільне обурення і на прохання Гайдамак супермаркет замінив козирок на рамку на вході.

Раніше ми повідомляли, що київські волонтери рятують мозаїки за мотивами казок.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь