Спецпроєкти

На Київщині оцифрують старовинні козацькі церкви – подробиці


У Київській області оцифрують козацькі церкви в межах проєкту збереження архітектурної спадщини регіону, повідомляє пресслужба КОВА.

Подробиці

Церкви оцифровуватимуть за підтримки «Україна інкогніта». Віртуальний тур церквами згодом можна буде здійснити на сайті «Мандруй Київщиною».

За словами директорки департаменту культури і туризму Анни Куценко, козацькі церкви – загальний термін, яким більшість архітекторів називають сакральні споруди Наддніпрянщини, що будувалися в українських архітектурних традиціях в козацькі часи, в період Гетьманщини і до початку ХІХ століття. Це муровані і дерев’яні храми. 

У Київській області переважна більшість козацьких церков (70%) була знищена в радянський період. Під час повномасштабної війни  були пошкоджені чи зруйновані 29 культових споруд, із них відновили девʼять церков.

У попередньому матеріалі ми розповідали, що в Україні запрацював «Архів мистецтва воєнного стану». Він має стати візуальним джерелом інформації про українське мистецтво під час повномасштабного вторгнення.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь