Спецпроєкти

Що робити, якщо поліція не реагує на порушення прав тварин? Інструкція UAnimals


Зоозахисна організація UAnimals підготувала інструкцію, до кого звертатися в разі порушення прав тварин (насильства над ними, каліцтва чи вбивства) та що робити, якщо звернення не дало результатів.

Як карається порушення прав тварин?

Є адміністративне покарання – у разі, якщо знущання з домашніх чи бездомних тварин призводить до їхніх страждань або фізичного болю, але не завдає каліцтва і не стає причиною смерті.

Кримінальне покарання стосується випадків жорстокого поводження з тваринами, якщо знущання спровокували каліцтво чи смерть.

Якщо ви стали свідком знущання з тварин, варто зателефонувати 102, повідомивши про факт знущання.

Якщо поліція відмовляється прийняти повідомлення про правопорушення

  • Якщо заявку не прийняли, а патруль відмовився виїжджати, запитайте дані операторів, які відмовилися прийняти виклик: вони зобовʼязані їх повідомити.
  • Також можна ще раз зателефонувати 102 або на гарячу лінію 0 800 50 02 02 та поскаржитися на заявку, яку не прийняли.
  • Так само на ці номери можна телефонувати повторно, якщо заявку прийняли, але патруль не виїхав.
  • Якщо патруль прибув, але поліція не виконує свої обовʼязки, дізнайтеся дані у патрульніх – їхні ПІБ, посаду, звання. На гарячу лінію можна залишити скаргу на поліцейських.
  • Якщо заяву про кримінальне правопорушення не зареєстрували (це мають зробити протягом24 годин, перевірити можна в Єдиному реєстрі досудових розслідувань) – упродовж 10 днів варто звернутися до суду зі скаргою на бездіяльність слідчого.
  • Якщо слідчий нічого не робить, хоча заява зареєстрована, можна поскаржитися на бездіяльність його керівництву або звернутися зі скаргою до прокуратури. Згідно зі статтею 303 Кримінального кодексу України ви маєте право подати до суду на бездіяльність слідчого. Це краще зробити офлайн. Також можна подзвонити до суду і спитати, чи можна надіслати скаргу в електронному вигляді.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений UAnimals (@uanimals.official)

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь