Спецпроєкти

Запит на психологічну допомогу збільшився майже вдвічі у 2023-му році – МОЗ


Впродовж 2023-го року більш ніж 320 тисяч українців отримали психологічну допомогу. Обсяг наданих послуг зріс вдвічі у минулому році порівняно з попереднім, повідомив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Подробиці 

За словами міністра,  ментальне здоровʼя є одним із головних викликів сьогодення у всьому світі – на рівні з бідністю, кліматичними змінами та зростанням цін. 

Найперше завдання МОЗ у сфері підтримки ментального здоровʼя – це наближення послуги з психологічної допомоги до пацієнта, наголосив Ляшко. 

Яким чином покращують сферу 

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської почалося масштабування навчання сімейних лікарів та педіатрів за програмою mhGAP (mental health gap action program – Програма дій із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я). 

Наступний етап – налаштування системи перенаправлення до профільних фахівців, створення центрів ментального здоров’я на базі кластерних лікарень та розбудова окремих центрів психологічної реабілітації. 

Наразі розширюють систему надання реабілітаційної допомоги: йдеться про понад 250 реабілітаційних відділень у лікарнях по всій країні та шість спеціалізованих закладів національного рівня.

Раніше ми розповідали, що бренд Maybelline New York запустив в Україні соціальний проєкт з підтримки ментального здоров’я молоді Brave Together.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь