Спецпроєкти

Делі – столиця з найбруднішим повітрям у світі. Чому в Індії щороку погіршується якість повітря


У 2023 році місто Делі визнали столицею з найбруднішим у світі повітрям. Це виявила швейцарська група моніторингу якості повітря.

Індія, столицею якої є Делі, також була третьою найбільш забрудненою країною у світі після Бангладешу і Пакистану, повідомляє IQAir.

Повітря в країні погіршилося з 2022 року – тоді Індія була на восьмому місці рейтингу країн з найбільш брудним повітрям.

Якість повітря є серйозною проблемою для всієї країни. На думку експертів, причиною погіршення повітря є швидка індустріалізація в поєднанні та слабке дотримання екологічних законів. Заводи в Індії не дотримуються заходів із контролю забруднення.

У звіті IQAir говориться, що середній рівень PM2,5 в Індії – дрібних твердих частинок, які провокують різні захворювання – становив 54,4 мікрограма на кубічний метр. У всьому світі повітря, яке містить від 12 до 15 мікрограмів на кубічний метр PM2,5, вважається безпечним для дихання, тоді як повітря зі значеннями понад 35 мікрограмів на кубічний метр вважається нездоровим.

Якість повітря в Делі виявилася гіршою, ніж загальна якість повітря в Індії: у місті показник PM2,5 становив 92,7 мікрограма на кубічний метр.

Делі бореться з поганим повітрям цілий рік, але повітря стає особливо токсичним взимку. Серед причин – спалювання залишків врожаю фермерами в сусідніх штатах, промислові та автомобільні викиди, низька швидкість вітру та інші.

Минулого року уряд закривав школи та коледжі на кілька днів поспіль через токсичне повітря.

Країни з чистим повітрям

Лише сім країн виконали щорічні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) про PM2,5, що становить у середньому 5 мікрограмів на кубічний метр або менше. Серед них – Австралія, Нова Зеландія, Ісландія та Фінляндія.

За даними IQAir, ці дані зібрали з понад 30 000 станцій моніторингу якості повітря, розташованих у 134 країнах, регіонах і територіях.

Раніше ми повідомляли, якою була якість повітря в Києві протягом минулого року.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь