Спецпроєкти

Минулий рік став найспекотнішим за 174 роки спостережень


4

Всесвітня метрологічна організація оголосила 2023 рік найспекотнішим за 174 роки спостережень. 

Подробиці 

Глобальна середня температура біля поверхні землі була вища на 1,45 градуса від показника 1850–1900 років. 

Водночас міжнародна спільнота намагається утримати зростання температури до 2050-го року не більш як на 1,5°С. Для цього раніше уклали Паризьку кліматичну угоду, що має на меті регулювати кліматичні зміни. 

У липні в Європі та Китаї зафіксували рекордні температури повітря. Тоді у Греції температура сягнула +40°C і більше, тому в найспекотніші години туристам заборонили відвідувати Акрополь. А на північному заході Китаю температура перевищила +52°С. Це був новий антирекорд для країни.

У 2016 році температура перевищувала базові показники на 1,29 градуса, у 2020-му – на 1,27°C.

«Ми ще ніколи не були так близько – хоча поки що й тимчасово – до допустимої нижньої межі в 1,5°С, установленої Паризькою угодою про зміну клімату. Всесвітня метеорологічна організація оголошує червоний рівень небезпеки», – заявила генеральна секретарка ВМО Селеста Сауло.

За її словами, зміна клімату – це набагато більше, ніж просто температура повітря. Це також потепління океану, танення льодовиків та зменшення обсягів морської криги в Арктиці та Антарктиці.

Ще один антирекорд мнулого року – це підвищення середнього рівня Світового океану, що стало наслідком постійного перегріву та розширення океану й танення льодовиків і крижаних покривів. 

У ООН зазначають, що відновлювана енергетика має врятувати людство від перегрівання.

Раніше ми повідомляли, що цьогорічний лютий став найтеплішим за історію спостережень.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь