Спецпроєкти

Пожежа на Осокорківських озерах: що відомо?


Вчора ввечері, 5 березня, сталася пожежа на Осокорківських озерах, біля ландшафтного заказника «Осокорківські луки».

У КМВА повідомили, що в Дарницькому районі, поблизу озера Тягле горить очерет та трава.

«Пожежа виникла на відкритій місцевості поза житловою забудовою. За попередніми оцінками , спершу вогнем охопило приблизно 500 м2 території, але згодом масштаби полумʼя збільшилися до 3 га», – йшлося в повідомленні.

Пожежа виникла на площі приблизно трьох гектарів. Її локалізували о 23:15 та ліквідували о 23:57.

Очільник КМВА Сергій Попко повідомив, що після ліквідації пожежі відповідні служби оцінять збитки, які вогонь наніс екології міста, та дізнаються реальні причини загоряння.

«Я вже звернувся до правоохоронців щодо розслідування події, будуть обʼєктивно зʼясовані обставини пожежі, розглядатимуться всі версії, в тому числі і вірогідний підпал», – заявив Попко.

Наслідки пожежі

За попередніми даними, вигоріло близько 3 гектарів території, зокрема і частина ландшафтного заказника «Осокорківські луки». Якої шкоди наніс вогонь системі заповідних водно-болотних угідь, з’ясують екологи. Житлова забудова міста не постраждала.

Територія має природоохоронний статус, знищення флори та фауни там суворо заборонено, зазначають в КМВА. За умисний підпал кримінальний кодекс України передбачає штраф 8,5 млн грн або позбавлення волі на 3 роки.

Рятувальники зафіксували, що сталося загоряння сухої трави та очерету на відкритій території. Крім рятувальників, до ліквідації вогню долучилися екоактивісти та небайдужі мешканці Києва.

Раніше ми повідомляли, що на початку березня в Києві може підвищитися рівень води у Дніпрі.

Фото: ДСНС

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь