Спецпроєкти

У Франції на фестивалі роскіно показали фільм «Тіні забутих предків» – як відреагувало посольство України


У Парижі, 10 березня, на фестивалі російського кіно (Fastival du film russe) показали фільм Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Про показ фільму повідомили на сайті фестивалю.
У посольстві України у Франції розкритикували таке рішення і звернулися до французького Мінкульту.

Подробиці 

Цьогоріч фестиваль  присвятили померлому російському політику олексію навальному.

«Ми вважаємо, що навіть у ці неспокійні часи, попри насильство з боку нинішньої влади, необхідно продовжувати захищати й просувати російську культуру, зокрема, у сфері кіно», – таке йдеться в описі російського фестивалю.

На афіші фестивалю Параджанова назвали «вірменином із Грузії, вишколеним у москві, щоб відродити зниклий український світ».

У посольстві України звернулися до компетентних владних інституцій країни, зокрема до міністерства культури щодо показу фільму Параджанова, повідомляє Укрінформ.

Дипломати назвали випадок культурною апропріацією та закликали французьку владу розібратись з інцидентом.

«Тіні забутих предків» – український художній фільм, відзнятий у 1964 році на кіностудії імені Олександра Довженка. Це екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського.

Раніше ми повідомляли, що нацкомісія з реабілітації реабілітувала українсько-вірменського режисера Сергія Параджанова через 50 років після вироку від влади СРСР.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь