Спецпроєкти

«Тут був мій дім». У Львові покажуть першу виставку з найбільшої колекції панорамних фото війни проєкту «360war.in.ua»


Команда імерсивного виставкового проєкту «Тут був мій дім» демонструє наслідки російського вторгнення в Україну в форматі VR та панорамної фотографії «на 360 градусів».

Виставка, яка відкриється у Львові, вперше в Україні представить панорамну фотографію як поєднання формату віртуальної реальності та класичної фотографії.

Гостомель біля аеропорта. Фото – Дмитро Малишев

Вже зараз можна онлайн подивитись найбільшу в країні колекцію такого формату фотографій — більше 1620 світлин з майже 250 локацій у 39 населених пунктах Київщини, Харківщини, Миколаївщини, Херсонщини та інших регіонів. Серед них — унікальні панорамні зображення зовні й всередині найбільшого в світі літака АН-225 «Мрія».

Виставка «Тут був мій дім» у львівському Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова ВЕЖА» триватиме з 19 березня до 17 квітня 2024 р. Відкриття відбудеться у вівторок 19 березня о 17:00. Вхід вільний.

Більше про виставку

До початку повномасштабного російського вторгнення фотограф Дмитро Малишев знімав Україну для сервісів Google Street View та «Virtual Ukraine». В березні 2024 р., коли хвилі російського наступу діставали до Києва, Дмитра запросив до проєкту його автор та керівник Тарас Волянюк, який зрозумів, що треба фіксувати жахіття, котрі приніс з собою ворог.

Тарас взяв на себе за керування проєктом і його представлення й оформлення. Дмитро почав створювати фотоконтент. Під час звільнення Київщини вони працювали у Гостомелі, Ірпені, Бучі, Бородянці. Потім були Чернігівщина, Харківщина, Херсонщина, Миколаївщина, Донеччина. Зафіксовані наслідки ракетних обстрілів в Умані та Львові.

Гостомель біля аеропорта. Фото – Дмитро Малишев

Проєкт «360war.in.ua», на основі якого сформована виставка «Тут був мій дім», — це перший та найбільший в Україні проєкт цифрової фіксації наслідків російської агресії у форматі панорамної фотографії та віртуальної реальності. Тарас та Дмитро планують ще створення панорамних відео.

Окрім QR-кодів біля світлин та можливості роздивитися фото у VR-окулярах, на глядачів чекають три різних поверхи експозиції, на кожному з яких — окремий етап:

  • Перший нагадує загальну хронологію вторгнення, його глобальні наслідки — втрату домівок, еміграцію, вплив на світ.
  • Другий поверх розповідає про руйнацію життя — важливих для кожної людини місць: улюблені парки, дитячі садочки, школи, будинки культури, суспільні простори. Окрема частина виставки буде присвячена «Мрії» — інженерному і культурному надбанню українців.
  • Третій поверх розповідає, мабуть, найемоційнішу історію — втраченого будинку, квартири, житла. Панорами, зроблені з середини знищених осель, занурюють глядача в цей трагічний для вже мільйонів українців досвід.

«Імерсивність проєкту полягає в тому, що з кожним елементом виставки ви можете взаємодіяти, навіть із фотосвітлинами, які є фрагментами панорам. Це  — у всіх сенсах шлях для глядача, — попереджає кураторка виставки Ангеліна Єфименко. — Ми заздалегідь кажемо, що це може бути емоційно складно. Але це наша мета — викликати емоцію, дозволити прожити і збагнути, те, що відбувається понад 740 днів в Україні».

Відкриття: 19 березня о 17:00, вхід вільний.
Період роботи виставки: з 19 березня до 17 квітня.
Розклад: з вівторка до неділі з 12:00 до 20:00.
Вхід: в день відкриття вхід безкоштовний,                                                                                                      в інші дні — за внесок від 200 грн. на подальший розвиток проєкту.  

Проєкт «360war.in.ua»

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь