Спецпроєкти

У Нью-Йорку презентували мистецький проєкт про Маріуполь


До 24 березня Нью-Йорку триватиме мультимедійний проєкт «Маріуполь». Мета події – нагадати американській аудиторії про воєнні злочини росіян.

Проєкт складається з виставки фотографій та документальної театральної вистави Mariupol: Diary of War and the Tree of Life.

  • Виставка фотографій Євгена Малолєтки і Мстислава Чернова

У березні  2022-го команда журналістів – Євген Малолєтка, Мстислав Чернов та Василіса Степаненко залишалися останніми представниками преси у Маріуполі, до якого вже увійшла російська армія. Саме завдяки журналістам світ побачив докази злочинів рф: фото та відео з розбомбленого пологового будинку, з лікарень та місць масових поховань.

01/3

Ці та інші матеріали стали основою для фільму «20 днів у Маріуполі», що здобув для України першого «Оскара» в історії.

  • Документальна театральна вистава Mariupol: Diary of War and the Tree of Life

Сюжет перформансу побудований на чотирьох історіях українців, які на початку вторгнення опинилися у Маріуполі. Вистава поєднує документальні матеріали з проєкту активістки та діджейки Дар’ї Коломієць Diary of War, поезію, пісні та хореографію.

01/5

Ключовою декорацією події є мозаїчне панно Алли Горської «Дерево життя», створене в Маріуполі у 1967 році. На сцені також з’явиться і сама Алла Горська – її грає Дар’я Коломієць.

«Наприкінці перформансу всі актори виходять на сцену і розповідають, чиї щоденники кожен/ -на з них читає. Це стає для глядачів шоком, бо історія на сцені закінчується навесні 2022 року», – розповіла Коломієць. 

Графік роботи: з середи по неділю з 13:00 до 17:00

Адреса: Howl 6 East 1st Street на Мангеттені.

Виставу Mariupol: Diary of War and the Tree of Life можна буде побачити в цьому ж приміщенні з 22 до 24 березня о 18:00.

Фото: Anastasia Krasheninnikova

Раніше ми розповідали, що актор Девід Духовни з українським походженням озвучить документальний фільм «Веселка» про культовий український ресторан Veselka у Нью-Йорку.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь