Спецпроєкти

Вуличний художник Бенксі може розкрити своє справжнє ім’я – причини


1

Вуличний художник Бенксі може бути змушений розкрити своє справжнє ім’я через судовий позив. Про це повідомляє видання The Guardian.

Подробиці

Двоє колекціонерів мистецтва Нікі Кац та Рей Гаус подали до суду на компанію художника Pest Control, яка три роки не підтверджує автентичність роботи Бенксі – Monkey Queen. Вони звинувачують компанію в порушенні контракту.

Колекціонери стверджують, що їм не вдалося отримати підтвердження від Pest Control про те, що Monkey Queen є однією зі 150 справжніх екземплярів. Вони заявили, що придбали роботу за 30 000 фунтів стерлінгів у 2020-му році у спадкоємців померлого колекціонера творів Бенксі. Однак з картиною не було документів про її історію.

Водночас Pest Control на сайті вказує, що видає сертифікат про автентичність картин, друкованих робіт, скульптур тощо.

Сертифікація автентичності відіграє ключову роль у тому, яка буде вартість роботи Бенксі. Відсутність сертифіката може знизити ціну.

У відповідь на критику представники Pest Control заявили, що процес автентифікації є детальним і ретельним попри те, що він може бути довготривалим.

Справжнє ім’я Бенксі залишається таємницею для медіа та громадськості. Розкриття імені потенційно може знизити вартість його робіт. Були різні припущення, хто є вуличним художником. Серед варіантів – Роберт Дель Ная з Massive Attack та Джеймі Гʼюлетт з Gorillaz. 

Раніше ми повідомляли, що український культурний фонд цифровізує роботи британського художника Бенксі, створені на Київщині. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь