Спецпроєкти

Інклюзивність та безбарʼєрність. У 2024 році Київ реконструюватиме зелені зони


У 2024 році Київ реконструюватиме зелені зони із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності, повідомили в КМДА. Насамперед це стосується обʼєктів біля медичних закладів.

Заступник директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Євген Чугаєв повідомив – 15 березня Департамент підписав Меморандум про взаєморозуміння з ультрасучасним центром реабілітації і протезування для постраждалих від війни Superhumans Center. Фахівці та консультанти Superhumans братимуть участь у всіх етапах реконструкцій парків і скверів, починаючи з проєктування.

Для формування безбар’єрних умов, інклюзивних і комфортних середовищ для військових та цивільних заплановано облаштувати:

  • сквер на розі вулиць Володимира Винниченка та Павлівської в Шевченківському районі біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України;
  • сквер у пров. Чеховському в Шевченківському районі біля Інституту травматології та ортопедії НАМН України;
  • сквер на вул. Федора Максименка, 19 і парк культури та відпочинку «Пуща-Водиця» в Оболонському районі біля Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни;
  • сквер на вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5 у Дніпровському районі біля амбулаторії № 3;
  • парк біля Центру культури та мистецтв Дніпровського району поруч із Київською міською клінічною лікарнею № 11.

Сходи та супутні елементи проєктуватимуть із дотриманням вимог державних будівельних норм щодо інклюзивності: передбачено влаштування тактильних смуг на прилеглих просторах. На всіх частинах пішохідного шляху, що перевищує ухил 5%, встановлять пандуси.

Під час проєктування тротуарів і пішохідних доріжок враховуватиметься ширина смуги руху крісла колісного, людини на милицях, із ходунками, з дитячим візочком. Тож мінімальна ширина пішохідних доріжок для двобічного руху становитиме не менше 1,8 м.

Лавки розташовуватимуть у спеціальних кишенях чи на тротуарах із твердим покриттям (асфальт, ФЕМ тощо), щоб залишався нормативний прохід для двобічного руху.

Біля лавки буде місце принаймні для однієї людини на кріслі колісному або для дитячого візочка. А для належного рівня освітленості встановлять ліхтарі із розсіяним світлом.

Усі об’єкти для майданчиків – вуличні меблі, ігрове обладнання, спортивне знаряддя тощо – обиратимуть і встановлюватимуть із урахуванням безпечності. Ігрові майданчики обладнають ударопоглинальним покриттям – піщаним, ущільненим піщаним на ґрунтовій основі або гравійній крихті, м’яким гумовим або синтетичним.

На перехрестях основних пішохідних шляхів для орієнтування в міському просторі будуть встановлені навігаційні покажчики. У добре освітлених зонах розмістять пілони з план-картою місцевості з позначенням знакових об’єктів і транспортних вузлів. Інформація на них буде дублюватися шрифтом Брайля.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь